• Anyukákkal

• Anyák napja alkalmából együtt moziztunk az anyukákkal. Jó volt együtt lenni! Esetleg máskor, máshol megismételhetnénk? smiley

• Szent Péter esernyője

• Mozizz együtt anyuval!
            Kedves Anyuka!
            Anyák napja alkalmából szeretettel meghívunk egy közös filmelőadásra (Szent Péter esernyője) 2017. május 10-ére 11,00 órára a köbölkúti kultúrházba.

• János vitéz

• Mozizz együtt anyuval!
            Kedves Anyuka!
            Anyák napja alkalmából szeretettel meghívunk egy közös filmelőadásra (János vitéz) 2017. május 10-ére 9,00 órára a köbölkúti kultúrházba.

• Beiratkozás

• Bátrak, ügyesek, okosak voltatok leendő elsőskéink! smiley Anikó tanító néni szeretettel és sok "meglepivel" smiley vár benneteket szeptemberben smiley .

• Ma van a költészet napja

• A viharos szél ellenére smiley hagyományainkhoz híven EGYÜTT szavaltuk el Arany János Nemzetőr-dal c. versét a költészet napján. A községi könyvtár jóvoltából ismét kedvünkre válogathattunk, s "örökbe fogadhattunk" néhány könyvet. smiley Mert tudjátok, olvasni is jó! smiley

• Húsvéti hangulatban

• Korán reggel útra keltem, Se nem ittam, se nem ettem. Tarisznya húzza a vállam, Térdig kopott már a lábam. Bejártam a fél világot, Láttam sok-sok szép virágot. A legszebbre most találtam, Hogy öntözzem, alig vártam. Köszönjük István atya látogatását, szép szavait, a nyusziknak a csokitojásokat smiley, az elsősöknek a szavalatokat. KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

• Ma van a nárciszok napja

• ... megtanultunk adakozni, tudatosítottuk, hogy az együttérzés ugyan sokat jelent, ám a daganatos betegek anyagi segítségre szorulnak. Egyre inkább érezzük, nemcsak kapni, adni is öröm. Jó lenne, ha a mai nárcisznapon minél többen örülnénk. smiley

• Olvasni jó!

• „Mindenben nyugodalmat kerestem, de csak egy sarokban, könyvvel a kezemben találtam rá.” (Kempis Tamás) Egyre szembetűnőbb, hogy évről évre kevesebben olvasnak, kevesebben járnak könyvtárba. Ha valamit tudni szeretnénk, már inkább az internet segítségével keressük meg, hiszen gyorsabb és sokkal több informáckóhoz tudunk egy helyről hozzájutni. Mégis egy könyvet kézbe fogni, átlapozni, sokkal személyesebb és bensőségesebb, mint a monitorról elolvasni valamit. A könyv hónapja alkalmából mi is szerettünk volna lehetőséget teremteni a tanulók számára, hogy személyesebb kapcsolatot tudjanak kialakítani a könyvekkel. Ebből az alkalomból az iskolai könyvtárunkban néhány felsős tanulónk bemutatta kedvenc könyvét, hogy ezzel is kedvet csináljanak az olvasáshoz. Az alsó tagozatosok mesét hallgattak, majd meseillusztrációkat készítettek a napközis foglakozás alatt. Szeretnénk, ha nemcsak márciusban a könyv hónapján olvasnátok! Hisz tudjátok, olvasni jó!

• Sulikukucskáló

• Kezdetben tágra nyílt, kíváncsi szemek, megszeppent arcok, majd felszabadult, vidám gyermekzsivaj. smiley Köszönjük a látogatást,örültünk a közös játéknak és szeretettel várunk Benneteket! smiley

• A víz világnapja - 2017

• Az ENSZ 1993-ban március 22-ét jelölte ki a víz világnapja dátumaként, melynek célja, hogy gondolkodásunk középpontjába kerüljön ez a természeti kincs. E jeles nap minden évben más és más nézőpontból hivja fel a figyelmet a víz alapvető szerepére. A jövő generációinak is meg kell tanulnia, miért nevezzük kincsnek a tiszta vizet. Ha nincs tiszta víz, akkor nincs víz. Ha nincs víz, nincs élet. Ilyen egyszerű ez. Éppen ezért 2017-BEN A VILÁGNAP SZLOGENJE A „SZENNYVIZEK? TISZTA VIZET!” lett. Ebből az alkalomból iskolánk pedagógusai és diákjai az ivóvíz fontosságára, takarékoskodásra hívják fel a figyelmet, a kicsik csoportos játékkal a nagyobbak a „víz” szó megjelenítésével. A tiszta vizet együttesen kék ruhába öltözve szimbolizáljuk.

• Büszkeséggel emlékeztünk

• ... március közepén minden évben újra meg újra feltűzzük a kokárdát, a nemzetiszínű szalagból készített bokrétánkat. Én azt gondolom, mindnyájan nagy büszkeséggel tesszük ezt. Nem magunkra vagyunk büszkék, hanem magyarságunkra, az összetartozásra, és azokra az elődeinkre, akik szembe mertek szállni az elnyomó rendszerrel akkor és ott ... Köszönjük az ovisoknak és iskolánk tanulóinak a méltóságteljes ünnepi műsort. Hálásak vagyunk iskolánk névadója, Stampay János dédunokájának, Dr. Szolecky Emesének, a Budapesti Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársának érdekes történelmi előadását. Jó volt együtt lenni, együtt emlékezni! smiley

• Álarcosbál 1 - 2017

• Szemet gyönyörködtető jelmezesek vonultak fel az idei farsangi bálunkon is. Jó zene, finom zsíros kenyér és vattacukor smiley. Sok nevetés és móka ..., talán ez jobb volt, mint az előző...?

• Síkurzus 2017

• Csodálatos környezet, gyönyörű idő, angyali gyerekek smiley, ügyes oktatók és természtesen jó hangulat jellemezte az idei sítanfolyamunkat is. smiley

• FELHÍVÁS

• Tisztelettel értesítjük a kedves Szülőket, hogy a csütörtökre (febr. 9.) tervezett hagyományos álarcosbálunk a gyermekek betegsége miatt elhalasztjuk későbbi időpontra, 2017. febr. 28-ára (keddre).