• Szlovákóra az iskolakönyvtárban

• Október 24. az iskolakönyvtárak nemzetközi napja. Ez alkalomból, illetve a tananyaghoz kapcsolódva ötödikes tanulóink közelebbről megismerkedtek a könyvtár működésével. Az iskolakönyvtár vezetőjénél, Bachorecz Veronika tanító néninél szlovák nyelven beiratkozhattak a könyvtárba, könyvtári igazolványt kaptak, könyveket kölcsönözhettek, mindezt természetesen szlovákul intézték. Ezt követően feladatokat oldottak meg, amiből kiderült, ismerik-e a könyvtár szabályzatát. A csapatoknak a lehető leggyorsabban meg kellett találniuk konkrét könyveket, melyeket ezután ABC-sorrendbe kellett rendezniük a szerző vezetékneve szerint. A szorgos munka jutalmat érdemelt, közösen megnéztük a "Mr. Bean a könyvtárban" című kisfilmet, melyben a főhős nem igazán tartja be az előírt szabályokat. Reméljük, a gyerekek gyakori látogatói lesznek az iskolakönyvtárnak, mert OLVASNI JÓ!