• Korisuli 2017 - 1.

• Megszerettetni a korcsolyázást és a mozgást kicsiknek, nagyoknak. Ez a korisulink lényege. smiley Kellemes időtöltés, jó hangulat és ... az elmaradhatatlan kék foltok smiley mindenkin! smiley

• Karácsonyi ünnepség 2016

• ... Ezek azok a napok, amelyek mindent és mindenkit megváltoztatnak. Jobban vágyunk a csendre, a nyugalomra, visszatérünk azokhoz az értékekhez, amelyek a hétköznapok rohanásában időnként a háttérbe szorulnak. Jobban figyelünk egymásra. Tervezgetjük az ünnepi készülődés mozzanatait, egyre többször állunk meg, és nézünk a szívünkbe. Elgondolkodunk, mire való egyáltalán az év közbeni rohanás, a létfenntartásunkért folytatott küzdelem, ha hiányzik az életünkből a reménység, a melegség, az együttlét, a szeretet?! Talán mindannyian azért várjuk a karácsonyt, mert bízunk abban hogy érezni fogjuk és kimutatjuk majd azt a szeretetet, amit máskor - talán szégyenérzetből, esetleg büszkeségből, kevésbé teszünk. Pedig mennyire vágyunk rá! Egy jó szó, egy simogatás, egy apró gesztus ... csodákra képes. ... E gondolatok jegyében kívánok Mindannyiunknak szeretteink körében eltöltött, meghitt, boldog karácsonyi ünnepeket, jó pihenést, hogy megújult erővel és reménnyel kezdhessük az új évet!

• Úszótanfolyam

• Hurrááá! Egy hét a medencében! Barátkoztunk a vízzel, sokat játszottunk, elsajátítottuk az úszás alapjait, szóval ... élveztük minden percét az úszótanfolyamnak! :-)

• Stampay kupa 2016

• Búcs, Muzsla és Köbölkút focicsapatai küzdöttek a serlegért. Nem a győzelem a fontos ..., mondogatjuk! A mozgás a hasznosan eltöltött idő, a csapatszellem, jókedv ... Hajrá stampaysok!!!

• "STAMPAY ÜSTÖKÖS" kerestetik

• Kilencedikeseink iskolánk tehetséges tanulóit keresték. Ének, tánc, szavalat, móka,kacagás - és berobbantak :-) az újonan felfedezett "Csillagok". Sok tehetséges, ügyes tanulónk van, de hiszen ezt tudtuk! Büszkék vagyunk rátok! :-)

• Stampay emlékverseny

• Szeretnénk, ha iskolánk tanulói felelevenítenék ismereteiket iskolánk névadójának életéről és munkásságáról. Arra törekszünk, hogy iskolánk minden tanulója megismerkedjen Stampay János életútjával. Ezt a hagyományt a jövőben is ápolni szeretnénk.

• Pislákoló mécses

• A Gábriel Polgári Társulás december 3-án szervezte meg a "Pislákoló mécses" vers- és prózamondó versenyt Komáromban, amelyen iskolánkat 4 tanuló sikeresen képviselte: Varga Barnabás Kováč Liliána Kocsis Orsolya és Kucman Kitti, aki a 2. helyezést ért el. Gratulálunk! :-)

• 2. MIKULÁSFUTÁS

• Hull a hó, hull a hó, MENNYI APRÓ TÉLAPÓ! Igaziak, elevenek, Izgő-mozgó hóemberek. Nagykabátjuk csupa hó. HONNAN E SOK TÉLAPÓ? Kik ezek, Mik ezek az apróka Télapóka - emberek?

• Meghitt hangulatban

• Ne a hóban, csillagokban ne ünnepi foszlós kalácson, ne díszített fákon, hanem A SZÍVEKBEN LEGYEN KARÁCSONY. Az ünnepi készülődés hangulatában kedves vendégeket fogadtunk az iskolában volt pedagógusaink, kollégáink személyében.

• Iskolában tanoda :-)

• Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy iskolai "Mézeskalács tanoda", ahol minden tanulónk elsajátította a mézeskalács díszítés fortélyait. :-)

• Stampay - hét

• Ismét eltelt 1 év. Ha december, akkor a stampayban szakmai hét. Ugye gyerekek? Ünnepi hetünk megnyitója után végre átadásra került a kültéri fitneszpark is. Hurrá, tavasztól a szabadban is többet tornázhatunk.(Használjátok egészséggel!) Délelőtt a felső tagozatosok megtisztelték Stampay János, névadónk sírját, majd megkezdődött a mézeskalács sütés, díszítés, kóstolgatás :-) (folyt. köv.) :-)

• A Rákóczi Szövetség ösztöndíj átadásán

• Ugron Gáspár a Rákóczi Szövetség alelnöke vezetésével kedves vendégek látogattak iskolánkba, hogy átadják az első osztályosainknak a megérdemelt ösztöndíjat. Iskolánk legkisebbjei szakácsokká váltak, hogy kedves verses összeállítással szórakoztassák vendégeinket. Hálásan köszönjük a látogatást és az odafigyelést! smiley

• A magyar nyelv napja

• Iskolánk minden év november 13-án ( vagy ehhez a dátumhoz közel eső napon) anyanyelvi vetélkedőt szervez. A magyar nyelv napja alkalmából. Idén a vetélkedőre november 11-én került sor. A játékos nyelvi tudáspróba alatt – amin az iskola összes tanulója részt vett – mind a gyerekek, mind a pedagógusok nagyon jól érezték magukat.

• Emlékeztünk

• „Volt emberek. Ha nincsenek is, vannak még. Csodák. Nem téve semmit, nem akarva semmit, hatnak tovább." (Kosztolányi Dezső: Halottak) Szeretettel és tisztelettel emlékeztünk iskolánk névadójára, Stampay Jánosra, volt tanítóinkra, kollégáinkra. Köszönjük Siekel István, plébános úr megtisztelő látogatását iskolánkban és azt, hogy gyermekeinknek elmagyarázta az ünnep jelentőségét, így méltóképpen tudtak emlékezni elhunyt szeretteikre.