• Tisztelt Szülők!

• 2019.9.23-tól (hétfő) 27-ig (péntek) papírgyűjtést szervezünk az iskolában.Az összegyűjtött (kötözött) papír (a KARTONDOBOZOKAT- és LAPOKAT kivéve) minden nap leadható reggel 7.00-től délután 14.00-ig az iskolában.Kérjük a kedves Szülőket, hogy az említett KARTONPAPÍRTne küldjék gyermekükkel a gyűjtésbe, ugyanis helyszűke miatt nincs módunkban tárolni azt.Megértésüket köszönjük!

• Kedves Tanulóink!

• Kérlek benneteket, ahogy eddig gyűjtöttétek a műanyag KUPAKOKAT rászoruló gyermekek számára, most is segítsünk!! A kürti CIROK NATÁLIÁNAK szüksége lenne a segítségünkre.Kérlek gyűjtsétek szorgalmasan és hozzátok el az iskolába!Mert tudjátok, segíteni jó, és persze emberi kötelességünk is!

• FIGYELEM!

• Tisztelt Szülők! Értesítjük Önöket, hogy 2019. 9. 9-én (hétfőn) áramszünet miatt nem lesz ebéd az étkezdében. Az iskolai büfé nyitásáról időben tájékoztatjuk Önöket. Megértésüket köszönjük. Az iskola igazgatósága

• Hurrá tanévnyitó!

• A tanév kezdete a legnagyobb esemény azoknak a gyermekeknek az életében, akik először lépik át az iskola küszöbét. SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK ELSŐ OSZTÁLYOS TANULÓINKAT. " A mai nappal egy új és izgalmas világ tárul fel előttetek. Kívánjuk, hogy ez a csoda, ez a felfedezés egy életen át kísérjen Benneteket! Legyen fontos számotokra a játékosan megszerzett tudás, a tettrekészség és a megfelelés önmagatok számára. Kívánjuk, hogy képességeitekhez mérten váltsátok valóra mindazt, amit szüleitek várnak Tőletek és éljetek át igazi gyermekkort." SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK ISKOLÁNK TOVÁBBI ÚJ TANULÓIT IS, AKIK A KISÚJFALUSI ISKOLÁBÓL ÉRKEZTEK ÉS AZ 5. ÉVFOLYAMBA FOGNAK JÁRNI. Kívánjuk, hogy érezzétek magatokat jól iskolánkban, alkalmazkodjatok rendtartásunkhoz és képességeitekhez mérten tanuljatok szorgalmasan. Minden kollégámnak, tanulónknak és iskolai alkalmazottnak jó egészséget, munkakedvet és sok sikert az új tanévben! :)

• Hurrá, tanévet zártunk!

• Kellemes pihenést, sok együttlétet, nagyon szép nyarat kívánok minden családnak! Izgalmas kirándulásokat, táborozást, sok játékot a szabadban, még több olvasást, és tartalmas felkészülést a következő tanévre. :-)

• Búcsúztunk

• De azt akarom, tisztán és fehéren, legyetek vígak és bársonyba-járók, a kezetekben egy nagy arany-érem, s hódítsátok meg az egész világot." Kosztolányi Dezső Sok sikert, kitartást a tanulásban, :-) a viszontlátásra!

• Moziztunk

• Ebben az évben sajnos az eső elmosta a hagyományos gyermeknapi programunkat. :-( De legalább elmentünk a moziba!!! :-) Megnéztük az "Egy kutya hazatér" c. családi filmet. Megismertük Bella sorsát, valamint a kutya és az ember mindennél erősebb barátságát. :-)

• Az iskolai integrációról

• Sajátos nevelési igényű gyermek a tanórán, avagy hogyan integráljunk? Ezzel a témával foglalkoztunk ma délelőtt iskolánkban. A szakmai nap az Érsekújvári Szakmai Napok keretén belül került megrendezésre intézményünkben. MELECSKI JÚLIA gyógypedagógus, az Artis Centrum képviseletében és iskolánk pszichológusa ZÁCS OLGA igazán színvonalas szakmai előadása sok új ismeretet nyújtott a kollégáknak. Szakmai tapasztalatok és gyakorlati tanácsok... Azt gondolom, sokat kell még tanulnunk ezen a területen. Mert segíteni szeretnénk gyermeknek, szülőnek, pedagógusnak egyaránt.

• Angol nyelvű regionális versenyen

• Gratulálunk Dudek tanító néninek és ZÁCS ÁDÁMNAK, iskolánk nyolcadik osztályos tanulójának, aki Párkányban az angol nyelvű regionális versenyen méltóképpen képviselte iskolánkat az erős mezőnyben. Dicséret szorgalmáért és kiváló szerepléséért! :-).

• Történelemversenyen Esztergomban

• Regionális történelemversenyen vettek részt tanulónk Esztergomban a Dobó Katalin Gimnáziumban. Négy fordulóban oldottak meg feladatokat a döntőbe jutásért és végül aranysávos helyezést értek el. Köszönjük, hogy méltóképpen képviseltétek az iskolánkat. :-) Gratulálunk Gulyás Júlia tanító néninek és kilencedikes tanulóinknak: DOMONKOS BEA, MÁTYUS ESZTER, SZALAI ADRIÁN :-)

• A Föld napján

• A Föld napja alkalmából különféle eseményeket rendeznek világszerte, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. Mi "csak" szemetet gyűjtöttünk Köbölkút utcáin. Reméljük, jövőre kevesebbet találunk! Ügyesen dolgoztak a szorgos kezecskék! :-)