• A suli új csillagai :)

• Végzős tanulóink meglepetésekkel egybekötött tehetségkutató versenyt szerveztek az iskolatársaiknak. Gratulálunk MINDENKINEK, ügyesek, tapraesettek, tehetségesek vagytok, és persze győztesek is. Ugyanis nagy bátorság kiállni az iskola tanulói és tanárai elé egy saját versenyszámmal.

• Stampay hét eseményei képekben 5.

• 1. Vendégfogadás, kóstolgatás :-) alsó tagozatos foglalkozás 2. Dr. Farkas Zsolt szőgyéni esperes plébános úr előadása tanulóknak és szülőknek az extrémista csoportok veszélyeiről, rejtett öltözködési szokásairól

• Ösztöndíjátadás

• A Rákóczi Szövetség és Alapítványa 2004 óta valósítja meg a Felvidéki Beiratkozási Programot, ennek része a beiratkozási ösztöndíj is, amely mögött hatalmas társadalmi összefogás van. A támogatók között több száz magyarországi önkormányzat, civil emberek, közéleti személyiségek és alapítványok sorakoznak fel. Köszönjük a Rákóczi Szövetség rendszeres támogatását a szülők és gyermekeik nevében. :)

• A Vekker Műhely foglalkozása :)

• A harmadik és negyedik osztályos tanulók egy rendhagyó színházi nevelésen vettek részt az iskolában. Andersen A rendíthetetlen ólomkatona című meséjén keresztül gondolkodott együtt a gyerekekkel BENES TARR CSILLA " Vekkerből". Hátrány-e, ha mások vagyunk, mint a többiek? Miben vagyunk egyediek, különlegesek? Ezekre és még sok más kérdésre keresték együtt a választ. Köszönjük a VEKKER Műhely munkatársainak segítségét. :)

• Márton napi vigadalom

• Márton napja alkalmából iskolánkba látogattak a helyi ovisok. :-) A 4. osztályos tanulóink Codner Silvia tanító néni irányításával bemutatták "Az aranylúd" c. mesét. Énekeltek, táncoltak, vidám hangulatban telt a délelőtt. :-)

• Világrekorder ÍJÁSZ az iskolánkban

• A sokszoros világrekorder MÓNUS JÓZSEF (Fehér Farkasként is ismert) hagyományőrző távlövő íjász szívetmelengető előadását hallhattuk iskolánkban. Elmondta, edzésként naponta nyolc órát lő, hétköznapokon ötszáz nyilat, versenyek előtt napi ezret. A világ minden táján óriási sikereket elért íjász, elmondása szerint, nem magáért, hanem a magyar zászló dicsőségéért küzd minden versenyen.Legutóbbi világversenyén az Amerikai Egyesült Államokban ismét világrekordot állított 918 méteres lövésével. Az elismert íjászt ÖKRÖS MARIANN a Feszty-körkép Alapítvány elnöke, A hazatérés program elindítója kísérte iskolánkba. Köszönjük a csodálatos szavakat és nagyon várjuk a további együttműködést. :-) Külön köszönet Okos Csabának, a Sólyom Gyermekei Polgári Társulás elnökének, aki segített e rendhagyó előadás megszervezésében. :-)

• Őszi menetgyakorlaton

• Elsősegélynyújtás elméletben és gyakorlatban, tájékozódás a természetben, lővészet, akadálypálya, gránátdobás és végül az eredményhirdetés. Közös élmények, csapatépítés, remek hangulat és a gyakorlati tudás megszerzése. Tavasszal folytatjuk!!! :-)

• Az 1956-os emlékünnepélyen és ifjúsági találkozón

• Köszönjük a RÁKÓCZI SZÖVETSÉGNEK, hogy a GLORIA VICTIS emlékünnepségen részt vehettünk. Hatalmas élmény volt számunkra! :-) Hajóról csodálhattuk Budapest szépségeit, együtt haladhattunk a hagyományos fáklyás emlékmenettel a Műegyetemtől egészen a Bem térig, és este egy fergeteges Bagossy Brothers Company koncerten vehettünk részt. :-) Együtt emlékeztünk,a több ezres résztvevővel az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulóján. Tisztelet a hősök emlékének!

• Pályaválasztási Napok

• Iskolánk az idei tanévben Pályaválasztási Napokat hirdet meg 2019. október 24-én és november 6-án, 7.30-tól 14.00 óráig, melyen a  bejelentkező középiskolák képviselői találkoznak a nyolcadikos és kilencedikes osztályos tanulóinkkal és szüleikkel (érdeklődés szerint) egy tanítási óra keretében.

A Pályaválasztási Napok célja:

• gondolkodásra ösztönözni a tanulókat a jövőjükkel kapcsolatban;
            • ismerkedni a középiskolákkal, képzési formáikkal, az iskolák által nyújtott egyéb lehetőségekkel;
            • elősegíteni a tanulók, szülők és a középiskolák képviselői közötti kommunikációt.​​​​​​​
          • Rendhagyó koncert a Kiss Kata Zenekarral

• "Magyarból Jeles" című Felvidéki turnéjuk alakalmából iskolánkban koncertezett a KISS KATA ZENEKAR. A népdalok világa és a modern zene ötvözete. Ez jellemzi a zenekar stílusát. Buli volt a javából!!! :-) Köszönjük az élményt!

• Tisztelt Szülők!

• Értesítjük Önöket, hogy a „Szülőföldön magyarul” nevelési – oktatási támogatást az OTP bank 2019. október 27-én kezdi átutalni. Az OTP számlával rendelkező pályázók számláikra kapják meg a támogatást. Aki még nem rendelkezik OTP számlával, az szintén a pénzintézet fiókjaiban juthat a megítélt pénzhez – készpénzben, december 31-éig. A nevelési – oktatási támogatás összege az idei évben 70 €.Az elutasított, pályázókat, személyesen, otthoni címükön értesítik ki.