• Tanévnyitó 2022/2023

• Értesítés

Tisztelt Szülők, kedves Tanulóink!

Értesítjük Önöket, hogy a 2022/23-as iskolaév ünnepélyes tanévnyitója

2022. szeptember 5-én 7,30 órakor lesz az iskola udvarán.

Felhívjuk a tisztelt Szülők figyelmét, hogy 2022. szeptember 1-jétől az Oktatási Minisztérium rendelkezésének útmutatója alapján az iskola biztonságos környezetének fenntartása érdekében a következő előírásokat kell betartanunk.

Ezért kérjük a tisztelt Szülőket, hogy:

• a tanuló iskolába lépésekor az intézmény Edupage oldalán töltsék ki gyermekük „Tünetmentességéről szóló írásbeli nyilatkozatát” ( Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti). A nyilatkozat letölthető az iskola honlapjáról, ill. az iskolában is beszerezhető 2022.aug. 31-én (szerdán) 8.00-tól 12.00 óráig.

A nyilatkozat felmutatása nélkül a gyermek nem léphet be az iskola épületébe!

• ha a tanuló öt vagy több tanítási napot hiányzik, az iskolába lépéshez a szülő köteles újból benyújtani ezt a nyilatkozatot (a hétvégét és az ünnepnapokat nem beszámolva)

• nem lesz kötelező a maszkviselés (csak önkéntes alapon lehet viselni)

• nem kötelező az antigén tesztelés, ám ha a fertőzöttek száma meghaladja a 10 %-ot, az intézmény kérheti a teszt elvégzését

• ha az iskolában több gyermek megbetegedne (tömeges megbetegedés esetén), akkor az igazgató a fenntartó önkormányzat beleegyezésével az adott osztályt/osztályokat bezárhatja öt napra, ill. a regionális közegészségügyi hivatal is dönthet a „járványszünet”elrendeléséről.

• az ötnapos kötelező otthoni elkülönítés csak a fertőzött személyre vonatkozik, nem az egész osztályra

• ha a tanuló visszatér az iskolába, 5 napig reszpirátort vagy szájmaszkot kell hordania

• a pozitív személlyel közvetlen kapcsolatban levő személy (tanuló, tanár, alkalmazott) csak abban az esetben vonul ötnapos karanténba, ha azt a kezelőorvos indokoltnak tartja

• az ápolási díjat (ОČR-t) az állam a gyermek 11 éves koráig fizeti ki a szülőknek

• a szülő gyermeke hiányzása esetén 5 napot igazolhat, betegség esetén a többi napra orvosi igazolást kell felmutatnia

Megértésüket köszönjük.

Szeretettel várjuk minden tanulónkat a tanévnyitó ünnepségre.

:)

​​​​​​​ Czibor Katalin, igazgatónő