• Osztálykirándulás - 9. osztály (Komárom)

• Kilencedik osztályos tanulóink utolsó közös kirándulásuk helyszínéül Komárom városát választották. Reggel vonatra szálltak, ami külön élményt jelentett. Érsekújvári átszállás után megérkezve a komáromi vasútállomásra megkezdődött a "ne csak nézz, láss is" kaland. Szobrokat, táblákat, feliratokat, épületeket, műemlékeket kellett tüzetesen megvizsgálni ahhoz, hogy az Erődhöz leérve minden kérdésre megtaláljuk a választ. Ezt követően sikerült dekódolni a titkos üzenetet. Az Erődben a vaklabirintus volt a legizgalmasabb, teljes sötétségben kellett átmenni egy kazamatában kialakított, szobrokkal, szivacsokkal, miegymással tarkított labirintuson. Félelmünket legyőzve mindenki a lámpa nélküli átkelést választotta és jól tette. Óriási élmény volt. Ezután a csapat megebédelt és a Holt-Vág felé vette az irányt, ahol vízibiciklit kölcsönöztünk, illetve a nagy melegben megfürödtünk a Vág holtágának hűsítő vizében. Igazi csapatépítő nap volt ballagásunk másnapján. Köszönet a szülőknek (illetve tesóknak) is, akik velünk tartottak. Fantasztikus volt a hangulat :)

• Rendhagyó szlovák nyelvi tanóra

• Szeptembertől főleg szlovák órákon aktívan használjuk az új nyelvi labort. Óriási előnye, hogy a tanár a központi számítógépről közvetlenül minden tanuló saját képernyőjére vetítheti ki a jegyzeteket, feladatokat, képeket, videókat, így nem szükséges a táblára figyelni, és pontosabban tudnak a gyerekek dolgozni. A külső hangok teljes kizárásával hallgatják a tanulók a megosztott hangfelvételeket kiváló minőségben saját fülhallgatójukon az értő hallgatásos feladatok keretében. A nyelvi labor tartozéka többek közt egy kivetítő (projektor) is, amely segítségével a táblánál tudunk közösen feladatokat oldani, mint például a szeptember 27-i Nyelvek Világnapja alkalmával is. A nyelvi laboratórium a következő pályázat segítségével lett létrehozva:

Projekt címe: Vytvorenie jazykovej učebne v ZŠ J. Stampayho s VJM v Gbelciach

Spolufinancovaný: Európsky fond regionálneho rozvoja, Integrovaný regionálny operačný program