• Az iskola régen és napjainkban - rendhagyó szlovák óra

• Egy rendhagyó szlovák óra keretén belül a kilencedik osztályban vendégünk volt Fodor Valéria nyugdíjas tanító néni, aki autentikus fényképek kíséretében szlovák nyelven elmesélte a gyerekeknek, milyen is volt az élet iskolánkban anno a hatvanas években, amikor ő volt a mai Stampay Alapiskola diákja. Tanulóink nagyon ötletes kérdésekkel készültek, érdekelték őket az akkori gyerekek csínytevései, illetve a tanárok nevelési módszerei, kérdeztek a régi rendszerről, szokásokról, a tanító néni kedvenc tantárgyáról, de arról is, mit szeretett a legkevésbé... Megtudták, hogyan szórakoztak a gyerekek szabadidejükben, milyenek voltak a tornaórák, az iskolai ebédek, illetve a számukra épp aktuális pályaválasztás kérdését is megvitattuk. Köszönjük az élményt Fodor tanító néninek.