Štvrtok 18. 8. 2022

• A Köbölkúti Községi Hivatal tájékoztatója

Köbölkút Község, mint a Köbölkúti Óvoda, a Köbölkúti Szlovák Tanítási Nyelvű Alapiskola és a Stampay János Alapiskola fenntartója, tudatja a szülőkkel, hogy a 2022/2023-as tanévben

2022. szeptember 1-től étkezési támogatásra jogosult:

-minden gyermek, aki óvodába vagy alapiskolába jár és olyan háztartásban él,

amely szociális anyagi támogatást kap (pomoc v hmotnej núdzi, sociálna dávka), vagy olyan háztartásban él, mely anyagi helyzete nem éri el a létminimumot, tehát kisjövedelmű család,

• Kilencedik osztályos tanulóink utolsó közös kirándulásuk helyszínéül Komárom városát választották. Reggel vonatra szálltak, ami külön élményt jelentett. Érsekújvári átszállás után megérkezve a komáromi vasútállomásra megkezdődött a "ne csak nézz, láss is" kaland. Szobrokat, táblákat, feliratokat, épületeket, műemlékeket kellett tüzetesen megvizsgálni ahhoz, hogy az Erődhöz leérve minden kérdésre megtaláljuk a választ. Ezt követően sikerült dekódolni a titkos üzenetet. Az Erődben a vaklabirintus volt a legizgalmasabb, teljes sötétségben kellett átmenni egy kazamatában kialakított, szobrokkal, szivacsokkal, miegymással tarkított labirintuson. Félelmünket legyőzve mindenki a lámpa nélküli átkelést választotta és jól tette. Óriási élmény volt. Ezután a csapat megebédelt és a Holt-Vág felé vette az irányt, ahol vízibiciklit kölcsönöztünk, illetve a nagy melegben megfürödtünk a Vág holtágának hűsítő vizében. Igazi csapatépítő nap volt ballagásunk másnapján. Köszönet a szülőknek (illetve tesóknak) is, akik velünk tartottak. Fantasztikus volt a hangulat :)

• Szeptembertől főleg szlovák órákon aktívan használjuk az új nyelvi labort. Óriási előnye, hogy a tanár a központi számítógépről közvetlenül minden tanuló saját képernyőjére vetítheti ki a jegyzeteket, feladatokat, képeket, videókat, így nem szükséges a táblára figyelni, és pontosabban tudnak a gyerekek dolgozni. A külső hangok teljes kizárásával hallgatják a tanulók a megosztott hangfelvételeket kiváló minőségben saját fülhallgatójukon az értő hallgatásos feladatok keretében. A nyelvi labor tartozéka többek közt egy kivetítő (projektor) is, amely segítségével a táblánál tudunk közösen feladatokat oldani, mint például a szeptember 27-i Nyelvek Világnapja alkalmával is. A nyelvi laboratórium a következő pályázat segítségével lett létrehozva:

• ZŠ J. Stampayho s VJM Gbelce - Stampay János Alapiskola Köbölkút
    Ul. J. Stampayho 929/80, 943 42 Gbelce